Aranżujemy rodzinny ogród z Future Gardens

Sztuką jest stworzyć takie miejsce, w którym mogą razem spędzać czas trzy pokolenia. Nie od dziś wiadomo, że to, co kochają dzieci nie zawsze jest atrakcyjne dla dorosłych i odwrotnie. W końcu nie zawsze mamy ochotę na wygrzebywanie uroczych robali z ziemi. Jak więc urządzić ogród, w którym rodzice i dziadkowie będą mogli się zrelaksować, a dzieci oddać się radosnemu szaleństwu? tip-image-Aranżujemy rodzinny ogród z Future Gardens

Z tego artykułu dowiesz się:

jakie rośliny warto zasadzić w rodzinnym ogrodzie?

które elementy przydadzą się dorosłym?

z jakich atrakcji ucieszą się maluchy?


Zaczynamy od roślin, które nie mają dużych wymagań

Wybierzmy te, których uprawa nie będzie dla nas wyzwaniem i które łatwo odkupić, jeśli ulegną uszkodzeniu. Oczywiście nie musimy na nich budować wizji całego ogrodu, warto jednak od nich zacząć i na nich budować kompozycję. Rzadkie okazy i rośliny wymagające większej pielęgnacji posadźmy w miejscu, gdzie najczęściej spotkamy dorosłych, a dzieci od czasu do czasu będą spokojnie wypoczywać. Zachęcam też do zasadzenia kilku krzewów i drzewek owocowych – zbieranie soczystych plonów jest przyjemne dla całej rodziny. W sklepie internetowym Future Gardens znalazłam między innymi krzewy jagodowe, agrest czerwony, morwę czarną i białą czy też wiśnię.

Aranżujemy miejsce zarezerwowane dla dorosłych

Oczywiście wszyscy wiemy, że takie miejsce nie istnieje, bo dzieci i tak będą blisko nas :) Ale mimo wszystko spróbujemy. O ile maluchy lubią długo przebywać na słońcu, o tyle my potrzebujemy raz na jakiś czas zaszyć się w cieniu drzew. Dobrze jest stworzyć kącik wypoczynkowy z wygodnymi ławkami w miejscu, gdzie możemy swobodnie przestawiać meble w zależności od tego, czy wolimy wystawić się na słońce, czy schować w chłodnym cieniu. Wygodne ławki kupisz w sklepie internetowym Future Gardens. Podobnie zresztą jak drzewa dające pożądany cień, gdy już urosną. W ofercie między innymi przepiękny różanecznik drzewiasty, zjawiskowe drzewo truskawkowe czy Płomień Afryki o urzekających, pomarańczowo-czerwonych kwiatach. Jest w czym wybierać!

tip-article-image-Aranżujemy rodzinny ogród z Future Gardens

Najmłodsi potrzebują bezpiecznej przestrzeni

Wydzielmy im obszar, z którego będą dobrze widoczne dla dorosłych, ale osłonięte roślinami przed spojrzeniami obcych przechodniów. Doskonałą propozycją jest na przykład żywotnik szmaragdowy dostępny w sklepie internetowym Future Gardens. Dorasta nawet do 4 metrów wysokości, więc zapewni dzieciom bezpieczeństwo. Ta odmiana nadaje się do stworzenia atrakcyjnego żywopłotu. Sama chętnie zaproszę ją do swojego ogrodu. Maluchom przyda się też ścieżka wykonana z betonowego drewna. Takie elementy kupisz w formie kwadratowych płytek lub okrągłych krążków wiernie odwzorowujących kolor i strukturę drewna. Dzięki nim smyki będą miały zapewnione stabilne podłoże, niezbędne podczas zabaw na świeżym powietrzu. Ciekawe propozycje czekają oczywiście u Future Gardens. To doświadczeni specjaliści w branży ogrodowej, którym ja już zaufałam. Teraz czas na ciebie :)

Dodane przez:
Julia Bortkiewicz