Wakacyjny styl New Mediderranean - jak udekorować wnętrze?

Szum fal, dotyk słońca na skórze, ciepły piasek pod stopami – nadmorski wypoczynek sprzyja poczuciu relaksu, błogości i beztroski. Jak stworzyć go w swoim domu? Dzisiaj poznasz kilka ogólnych wskazówek oraz konkretne polecenia w postaci tekstyliów dostępnych w sklepie internetowym Wisan. tip-image-Wakacyjny styl New Mediderranean - jak udekorować wnętrze?

Z tego artykułu dowiesz się:

- czym charakteryzuje się styl New Mediderranean?

- jakie kolory warto zaprosić do wnętrza?

- jak udekorować wnętrze i okna w tym stylu?


New Mediderranean - czym zachwyca?

Wakacyjny klimat możesz śmiało zaprosić do własnych czterech kątów, czerpiąc inspiracje z krajów śródziemnomorskich. Jak połączyć letnią swobodę z nutą nowoczesności? Odpowiedź stanowi styl New Mediterranean. Został wykreowany przez kraje basenu Morza Śródziemnego, które leżą na terenie aż trzech kontynentów. Tym samym jest on różnorodny, niejednoznaczny i daje szerokie możliwości aranżacyjne. Możesz zdecydować, czy chcesz, by wystrój twojego domu zmierzał w kierunku orientalnego Maroka, sielskiej Prowansji czy może greckiej lekkości. W każdej odsłonie wnętrza zyskają słoneczny wygląd, a ty poczujesz w nich atmosferę urlopowych dni. Nowa wersja tego stylu pozwoli ci dodatkowo urządzić przestrzeń w oparciu o najnowsze trendy.

Ciepłe oblicze minimalizmu

Łączenie śródziemnomorskich tradycji z modernistycznym podejściem do estetyki to główny wyznacznik stylu New Mediterranean. Jest on ukierunkowany na minimalizm, wysoką jakość oraz akcenty z duszą, przez co wyróżnia się elegancją i wyrafinowaniem. Wszystkie elementy wyposażenia dobierane są ze starannością i znajdują swoje określone miejsce w pomieszczeniach. Dzięki temu doskonale ze sobą współgrają, tworząc spójną i przemyślaną aranżację. Wnętrza wypełniają stonowane kolory: biele, beże i brązy. Mile widziane są również odcienie ochry, terakoty czy khaki. Śmiało możemy też sięgać po pastele – piaskowe, lawendowe, oliwkowe czy błękitne tonacje wprowadzą do środka powiew świeżości. Ważne, by nie łączyć ze sobą zbyt wielu barw i unikać krzykliwych nut. Spokojna i szykowna przestrzeń stanie się idealnym miejscem codziennego wypoczynku. W sklepie internetowym Wisan znalazłam przepiękną, welurową tkaninę metrażową w kolorze, który kojarzy mi się z latem, kwiatami i lawendą - to Welur Blink Róż.

tip-article-image-Wakacyjny styl New Mediderranean - jak udekorować wnętrze?

Udekoruj wnętrze i okna razem z Wisan

W aranżacjach w stylu New Mediterranean liczą się kunszt wykonania i wyjątkowe wzornictwo. Dlatego twojej uwadze polecam wyroby polskiej marki Wisan. Jakie wakacyjne dekoracje czekają w sklepie internetowym? To między innymi lekkie, zwiewne firany, pościele z roślinnymi motywami czy wiklinowe koszyki nawiązujące do natury. Spacerując po propozycjach od Wisan można się poczuć jak w turystycznym kurorcie, a ten niepowtarzalny klimat już teraz warto zaprosić do domu, by przez cały rok cieszyć się wakacyjną aurą. Niech pomieszczenia cechują się prostotą, ale nie rezygnuj całkowicie ze zdobniczych akcentów. Doskonałym dopełnieniem będą pamiątki z podróży: piękne, duże muszle; etniczne figury oraz obrazki z malowniczym krajobrazem.

Dodane przez:
Julia Bortkiewicz